Vytvořte si Chytrý web:

webové stránky a e-shop na vlastní doméně

Než začnete tvořit stránky

Zde je několik základních informací, které byste měli vědět, než se pustíte do vlastního vytvoření svých nových stránek v redakčním systému.

Technické požadavky

Pro práci s redakčním systémem je nejvhodnější webový prohlížeč Firefox, se kterým je systém primárně vyvíjen a který umožňuje jeho plnohodnotné použití v různých operačních systémech. Bez omezení budete moci pracovat i s prohlížečem Internet Explorer (verze 7 a novější). Použití jiných prohlížečů není vyloučeno, ale testovány jsou pouze výše uvedené. Pro práci s administrací by mělo postačovat obvyklé přednastavené bezpečnostní nastavení prohlížečů (střední úroveň zabezpčení, provoz vyžaduje povolené cookies a javascript). Monitor by měl mít šířku alespoň 1024 pixelů.

Přihlášení k editaci stránek

Než budete mít zaregistrovanou vlastní doménu, přihlásíte se do administrace stránek na adrese, kterou obdržíte v registračním emailu. Na vlastní doméně je pak adresa pro přihlášení vždy http://vami.zvolena.domena/login/. Po přihlášení se v hlavní úrovni menu vlevo objeví nový link - Administrace, pomocí kterého se dostanete k editaci stránek.

Speciální adresy Vašich stránek

Tak jako se k přihlášení vždy dostanete, pokud připojíte /login k základní adrese prezentace, můžete na různých místech používat tyto adresy:
  • /login - přihlášení
  • /reg - registrace uživatelů (pro eshop nebo pro přispívání do diskuze za články)
  • /map - automaticky generovaná mapa stránek
  • /rss - seznam dostupných rss kanálů 
  • /admin - úvodní stránka administrace

Dostupná nápověda

Kromě úvodní stránky administrace obsahují všechny části redakčního systému vestavěnou nápovědu, kterou aktivujete pomocí odkazu zobrazit nápovědu v horní části stránky. Pro lepší přehlednost je nápověda často rozdělena a vepsána přímo k editačním polím formuláře, kterých se týká. Zobrazenou nápovědu můžete opět skrýt pomocí odkazu skrýt nápovědu, který se objeví na místě půdovního zapínajícího odkazu.

Technická podpora

V případě problémů s provozem či administrací prezentace hledejte odpověď v často kladených otázkách obecných nebo ohledně obsluhy redakčního systému nebo nás kontaktujte.